ساخت لایت باکس یا تابلو های نورانی یا تابلو زمینه روشن

لایت باکس یا تابلو های نورانی یا تابلو زمینه روشن

لایت باکس(Light Box)   یکی از سازه های تبلیغاتی است، که شامل دو جزء باکس و رویه است که با چاپ تصویر و قرار دادن در قسمت رویه و استفاده از نور چراغ های  SMD یا LED تشکیل می شود. جنس باکس(جعبه) آنها از نوع آلومینیومی، چوبی یا پلاستیکی است و جنس گلس و رویه آنها از نوع فلکسی، پی وی سی بک لایت و پارچه می باشد. جنس باکس(جعبه) آنها نیز از نوع ورق های گالوانیزه، آلومینیوم و کامپوزیت می باشد. در بخش نوردهی آن از چراغ های  SMDیا LED استفاده می شود. تابلو سازی بهزاد با تجربه طولانی در ساخت انواع تابلو های لایت باکس امکان اخذ سفارش در این خصوص را دارد.

 

لایت باکس حروف برجسته

لایت باکس حروف برجسته

انواع لایت باکس

لایت باکس Outdoor :

این نو در فضای بیرون استفاده خواهند شد و هدف آنها چیزی جزء تبلیغات نیست. ضخامت باکس آنها ۱۳-۷ سانتی متر است. می توان به عنوان تابلو مغازه هم از آنها استفاده کرد.

لایت باکس Indoor :

این نوع از در فضای داخلی مورد استفاده قرار میگیرند و هدف آنها بیشتر در زمینه دکوراسیون یا معرفی خدمات است. ضخامت باکس آنها نیز از  ۷-۱٫۸ سانتی متر است.

 

لایت باکس حروف برجسته

بهترین نوع لایت باکس است. این نوع از تابلو ها هم در محیط های داخلی، هم در محیط های خارجی کاربرد دارند، که به دلیل ساختار آنها فرایند تولید پیچیده تری دارند. ممکن است به عنوان تابلو شرکت از آن استفاده شود.

 

لایت باکس چاپی

نوع چاپی است که در انواع زیر چاپ می شوند و با چاپ آنها و قرار گیری نور، پشت آنها جلوه زیبایی را ایجاد می کنند.

 

لایت باکس اسنپ فریم آلومینیومی

یکی از انواع چاپی، لایت باکس اسنپ فریم آلومینیومی است، که سازه آن از دو قسمت باکس و رویه ساخته شده است. در قسمت رویه (گلس) جنس آنها فلکسی یا پلکسی به کار رفته است و جنس باکس آن آلومینیومی است نور آن نیز از یکی از دو چراغ   SMDیا  LED تأمین می شود.

لایت باکس چاپی پلکسی گلاس

نوع دیگر چاپی لایت باکس پلکسی گلاس است، که دو جزء جعبه و رویه تشکیل شده است که رویه آن از جنس پلکسی گلاس (همانند طلق پلاستیکی)  است. پلکسی گلاس، در صنعت تبلیغات کاربرد فراوانی دارد، که در رنگ ها و ضخامت های مختلف وجود دارد.

 

لایت باکس چاپی کریستال

یکی از جدید ترین انواع لایت باکس، کریستالی است. معمولا ضخامت باکس های آن کمتر از « ۱ سانتی متر» است. از دو بخش اصلی رویه ( با جنس کریستال یا شیشه) و باکس تشکیل شده اند. منبع نور در آنها، از دو نوع  SMD و LED می باشد. این نوع لایت باکس ها در مکان های زیادی، در طرح های زیبا و مختلف استفاده می شود.

 

لایت باکس ال ای دی

LED ها قطعاتی هستند که از خود نور منتشر می کنند و از برق تغذیه می شوند. که در ساختار های جدید آنها، از نورSMD برای تأمین روشنایی خود استفاده می شود اما در گذشته از LED برای این هدف استفاده می کردند، که مصرف برق آن، زیاد بود.

 

لایت باکس فریم لس

این نوع دارای ضخامت کمتری نسبت به سایر است و در آن کمترین فریم ممکن، به کار رفته است. محتوای تبلیغ بر روی پارچه های مخصوصی چاپ می شود، که این پارچه ها، قابلیت عبوردهی نور از خود را دارند.  ضخامت باکس این نوع، ۷٫۵ سانتی متر است و به دلیل کم بودن میزان ضخامت در آنها، میتوان آن ها را به صورت آویز از سقف یا ایستاده استفاده کرد.

 

لایت باکس پارچه ای

از نوع پارچه ای آن است، که در واقع در آن رویه کار، از جنس پارچه است.  با استفاده از چاپ محتوای تبلیغ مورد نظر بر روی پارچه و استفاده از نور LED، می توان تاثیر زیاد لایت باکس های پارچه ای را بر تبلیغات دید. ویژگی و مشخصه ای که در این نوع وجود دارد ماندگاری زیاد آنها ( به دلیل استفاده از پارچه در آن)،  قابلیت تعویض تصویر آسان و سبکی آن است.

طراحی لایت باکس

طراحی حرفه ای پیامی که بر روی لایت باکس قرار می گیرد، می تواند به تأثیر آن، در جذب مخاطب بیافزاید. پس چیزی که یک طراحی را اصولی می کند مهارت و هنر طراح آن است. در طراحی این نوع از سازه های تبلیغاتی، محیط نیز تاثیرگذار است و باید بسته به محیط طراحی شوند تا بیشترین تأثیر تبلیغاتی را بگذارد.

 

قیمت تابلوهای بک لایت

قیمت تابلو های بک لایت، با توجه  به نوع و اندازه کار مشخص می شود.

 

نمونه انواع لایت باکس