ساخت تابلو چلنیوم

ساخت تابلو چلنیوم

اولین نسل تابلوهای حروف برجسته تابلو چلنیوم است. استقبال بسیار بالایی از تابلو چلنیوم شد به‌طوری‌که ساخت تابلو چلنیوم توسط همه تابلوسازان موردتوجه قرار گرفت. دستگاه‌های ابتدایی ساخت این تابلوها، نیاز به شخصی حرفه‌ای داشت که کار خم حروف را کامل کند. پس از تابلو چلنیوم تابلوهای حروف پلکسی و حروف استیل بسیار موردتوجه بود و امروز به‌قدری تابلوها متنوع شده‌اند که صاحبان کسب‌وکار در انتخاب مدل تابلوها سردرگم می‌شوند. تابلوسازی بهزاد با بیش از چهل سال سابقه مفید در ایران و چند کشور همسایه، جهت مشاوره رایگان و انجام امور مربوط به ساخت تابلو چلنیوم و انواع دیگر تابلوهای به‌روز دنیا در خدمت شماست.

در این مطلب قصد داریم روش ساخت تابلو چلنیوم را به‌اختصار برای شما شرح دهیم. امیدواریم مثمر ثمر باشد.

 

ساخت تابلو چلنیوم

ساخت تابلو چلنیوم

روش ساخت تابلو چلنیوم

  • ابتدا به‌وسیله نرم‌افزارهای illustrator, VECTOR, CorelDraw طرح موردنظر را به دست می‌آوریم. این طرح‌ها با نرم‌افزار متناسب‌تر به دست می‌آیند. در این حالت ساخت تابلو چلنیوم بسیار دقیق‌تر خواهد بود.
  • حال با توجه به نوع حروفی که طراحی نموده‌ایم، روی پلکسی برش ایجاد می‌نماییم. برش‌ها باید حتماً به‌وسیله دستگاه لیزر ایجاد شود تا یکنواخت باشد. ساخت تابلو چلنیوم با حروف برجسته منظم دوام بیشتری خواهد داشت.
  • نوارهای چلنیوم را بر روی حروف برش خورده قرار داده و آن را به‌وسیله چسب مخصوص دورتادور حروف می‌چسبانیم. قابل توضیح است که در این حالت میز آهنی می‌توانند آن‌ها را ثابت نگه دارد.
  • در زیرسازی ساخت تابلو چلنیوم، از صفحه پی‌وی‌سی استفاده می‌کنیم. پی‌وی‌سی در مقابل عوامل محیطی و آب‌وهوا مقاوم‌ترین است. در ساخت تابلو چلنیوم در این مرحله حتماً باید از درزگیر استفاده شود تا هیچ نوع گردوخاک و رطوبتی به داخل حروف نفوذ نکند.
  • هنگام ساخت تابلو چلنیوم یکی از مهم‌ترین عوامل، انتخاب درست منبع تغذیه نور است. باید محاسبه کنید که چه مقدار روشنایی از تابلو نیاز دارید. سپس بنا به مقدار نور، منبع تغذیه با ولتاژ مناسب را انتخاب نمایید.
  • لامپ‌های مورداستفاده برای ساخت تابلو چلنیوم، لامپ‌های SMD,LED است.
  • پس از انجام این مراحل، آن‌ها را بر روی ورق کامپوزیت که بسیار بادوام است، نصب می‌کنیم. ورق کامپوزیت، مناسب‌ترین برای ساخت تابلو چلنیوم است.

جهت مشاوره و اطلاع از انواع جدید ترین تابلوهای چلنیوم با ما تماس بگیرید.

متخصصین ما آماده ارائه اطلاعات بیشتر به شما جهت انتخاب بهترین نوع تابلو با رعایت همه اصول طراحی، نور پردازی و ایمنی تابلو هستد.

امکان نصب در سراسر ایران

ورساچه

چلنیوم

ورساچه

چلنیوم

نینا

چلنیوم

نینا

چلنیوم