حروف لترمکس

تابلو حروف برجسته لترمکس

اولین نسل تابلوهای حروف برجسته با نام چلنیوم شناخته می‌شود. چلنیوم مختصر شده چنِل و آلومینیوم می‌باشد و معنی آن نوار آلومینیومی است. حروف لترمکس نیز مانند چلنیوم است و تنها تفاوت آن در نوار کنار حروف است. در این مبحث قصد داریم در مورد این تابلو اطلاعاتی تقدیم حضورتان نماییم.

 

حروف لتر مکس

حروف لتر مکس

 

ساخت حروف لترمکس

مرحله اول: مشاوره و در صورت نیاز بازدید مکان است که به‌طور رایگان انجام می‌شود. در این مرحله متخصصین ما حروفی را به شما معرفی می‌نمایند که تکراری نیست.

 

مرحله دوم: طراحی حروف لترمکس با نرم‌افزارهای طراحی است که نیاز به طراحان متخصص این نرم‌افزار دارد تا اندازه‌ها و شکل حروف کاملاً دقیق به دست آید.

 

مرحله سوم: برش طرح حروف به‌وسیله دستگاه‌های پیشرفته که در کارخانه قرار دارد. این دستگاه آخرین‌مدل از دستگاه CNC می‌باشد. نکته قابل‌ذکر این است که هر چه دستگاه جدیدتر باشد، لبه‌های حروف لترمکس یکنواخت‌تر برش می‌شوند و این امر موجب بهتر چسبیدن نوار در مراحل بعدی خواهد شد.

 

توجه: در این مرحله می‌توانیم جهت زیباتر شدن حروف به مشتری پیشنهاد‌های زیر را بدهیم:

  • می‌توان چندلایه روی لایه برش خورده‌ی حروف لترمکس بچسبانیم تا حالت سه‌بعدی‌تری پیدا کند.
  • می‌توان با دستگاه‌های مخصوص، لایه برش خورده را سوراخ‌سوراخ نمود. مدل‌های ستاره‌ای و دایره‌ای طرفداران بیشتری دارد.
  • می‌توان در لایه برش خورده حروف لترمکس رنگ‌هایی زیبا ایجاد نمود که به این عمل استروک دادن می‌گویند.

 

مرحله چهارم: لبه کاری روی حروف است که تابلوسازی بهزاد این کار را نیز با دستگاه حروف ساز پیشرفته انجام می‌دهد. در حروف لترمکس این نوارها ترکیبی از نوار چلنیوم و به‌اندازه یک سانت نوار شیشه‌ای است. این یک سانت نوار شیشه‌ای می‌تواند نور را از کناره‌ی حروف به بیرون هدایت کند. به‌این‌ترتیب خروج نور از حروف و کناره‌های آن، باهم جلوه‌ای زیبا ایجاد می‌کنند.

 

مرحله پنجم: برش صفحه‌های PVC و نصب لامپ‌های LED یا SMD جهت نورپردازی حروف که در این مرحله باید فاصله لامپ‌ها به‌اندازه باشد تا نقطه تاریک بر روی حروف دیده نشود.

 

مرحله ششم: مونتاژ این قطعات برای تکمیل حروف لترمکس.حروف لترمکس شما آماده است.

 

جهت اطلاع از جدیدترین روشهای تابلو سازی با ما تماس بگیرید.

تابلو سازی بهزاد وارد کننده مستقیم جدیدترین مواد اولیه تابلو سازی

برخی تابلو های لترمکس کار شده توسط تابلو سازی بهزاد

رایمون

لتر مکس

ساحل

لتر مکس

پیچازی

لتر مکس

پیچازی

لتر مکس