تابلو سازی

تابلو سازی

در این صفحه تلاش کرده ایم هر آنچه لازم است از تابلو سازی بدانید در اختیار شما قرار دهیم. تابلو سازی چیست؟ تاثیر تبلیغاتی تابلو بر کسب و کار چیست؟ تاریخچه تابلو سازی را بدانید و با تکنولوژی های تابلو سازی آشنا شوید و انواع تابلو ها را به شما معرفی کنیم.

تابلو سازی یکی از حرفه‌هایی که در دهه اخیر به‌سرعت پیشرفت داشته و روز به روز به تنوع آن افزوده می‌شود، تابلو سازی است.

 

تابلو سازی چیست؟

تابلو سازی

تابلو سازی

به مجموعه‌ی فرآیندهای طراحی، ساخت ابزاری برای تبلیغات و نصب تابلو، تابلو سازی می‌گویند. این کار شاخه‌ای از صنعت تبلیغات محسوب می‌شود که دارای مراحل گوناگونی است و اجرای هر مرحله‌ی آن، نیاز به اشخاص حرفه‌ای و دوره‌دیده دارد. بخش های اصلی صنعت تابلو سازی:

  • طراحی با نرم‌افزارهای مخصوص طراحی گرافیکی مثل فتوشاپ، کرل و تری دی مکس.
  • ساخت تابلو با دستگاه‌هایی مثل برش سی ان سی یا انواع برش های لیزری دستگاههای پرس مخصوص شروع می شود و نهایتاً با هنر دستان متخصصین تابلو سازی به محصول نهایی تبدیل می گردد.
  • مونتاژ بخش‌های مختلف و درنهایت نصب که در محل که به لحاظ پایداری و ایمنی از اهمیت ویژه ای برخوردارد است.

چرا تابلو تبلیغاتی مهم است؟

چنانچه بخواهیم مختصر توضیح دهیم، تابلو تبلیغاتی یکی از مهمترین بخش دکوراسیون داخلی است. تابلو برای بهتر و بیشتر دیده شدن بسیار موثر است. امروزه تعداد عرضه کنندگان تابلو در حال افزایش است و شرکت یا سازمانی که در انتخاب خود دقت نظر نداشته باشد ممکن است از نتیجه حاصل شده رضایت کامل نداشته باشد.

تابلو سازی در شروع و ادامه حرفه مورد نظرتان، حرف اول را می‌زند. برخی برندهای معروف جهان، با تابلو سازی شناخته و بزرگ شدند. آن‌ها روش‌های مختلفی برای تبلیغات خود دارند و یکی از این روش‌ها تابلو سازی(تابلوهای تبلیغاتی) یا بیلبوردها هستند. شما با سفارشِ تابلو تبلیغاتی مناسب دیده می‌شوید، شناخته می‌شوید و تابلو خوب می تواند تاثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد.

تاریخچه تابلو سازی

گفته می شود تبلیغات در سال ۱۴۵۰ هنگامی‌که یوهانس گوتنبرگ صنعت چاپ را به راه انداخت، بیرون از محل زندگی در جاده‌ها شکل گرفت. قبل از اینکه وسایل نقلیه موتوری ساخته شود، نمونه ابتدایی‌ترین تابلو سازی با موضوع تبلیغات، در جاده‌های خاکی اسب رو مسافران را به سمت استراحتگاه‌های متفاوتی که در بین راه قرار داشتند، هدایت می‌نمود.

تاریخچه تابلو سازی

تاریخچه تابلو سازی

 

نقل است که اولین پیام‌های دارای عناوین تبلیغاتی، بر روی آثار مصری نوشته شده بود. در سال ۱۷۹۶ ساخت اولین پوسترهای تصویری تبلیغاتی یا اولین تابلو سازی در جهان آغاز شد. این تابلوها بعد از اختراع لیتوگرافی به وجود آمد. پوسترهایی که جهت معرفی محصولات یا خدمات در جاده‌ها استفاده می‌شد. نمونه‌هایی از پوسترهای قدیمی که به‌عنوان تابلوی تبلیغاتی نصب می‌شد در تصویر نشان داده‌شده است. در سال ۱۹۰۰ کمپین‌های تبلیغاتی در امریکا به راه افتاد.

در قرن بیستم با افزایش استفاده از خودرو و افزایش جاده‌سازی، تابلو سازیِ تبلیغاتی باکیفیت شد و پایه‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفتند که تابلو در مکان بلندتری قرار بگیرد که در جاده‌ها از دور دیده شود. این تابلوها به رستوران‌ها و نوع غذای آن‌ها اشاره می‌کرد به همین دلیل هر رستوران سعی در زیباتر و جذاب‌تر نمودن بیلبورد خود داشت.

کم‌کم با ظهور صنعت دیجیتال، صنعت تابلو سازی مدرن‌تر شد و پای بیلبوردها به شهرها باز شد به‌طوری‌که اکنون بیلبوردها در شهرها و حتی روستاها هم در تمام نقاط جهان به چشم می‌خورد.

 

تابلوهای قدیمی تابلو سازی بهزاد

تابلوهای قدیمی تابلو سازی بهزاد

 

تابلو سازی در ایران

تابلو سازی در ایران نیز تا دهه چهل شمسی به‌صورت کاغذ و پارچه با قلم بود و با هنر اساتید خطاطی بر روی شیشه مغازه‌ها، دیوار، پارچه بر سردر محل کسب نصب می‌شد که به‌تدریج با پیشرفت صنعت تابلو سازی در جهان غرب، به تابلو سازی‌های مدرن تبدیل شد تا جایی که اکنون ایران در ساخت تابلو سازی چلنیوم به رتبه چهارم جهان تبدیل شده است. در حال حاضر در گوشه‌کنار ایران، شاهد مدرنیزه و گویاتر شدن تابلوهای تبلیغاتی با هنر دست تابلوسازان حرفه‌ای هستیم.

 

تکنولوژی تابلو سازی

تابلو جدبد از تابلو سازی بهزاد

تابلو جدبد از تابلو سازی بهزاد

 

پیشرفت تکنولوژی تابلو سازی در دهه اخیر در ایران، از کاغذ و چوب و پارچه و دیوارنویسی، تبدیل به تابلو سازی از جنس نئون شد. زمانی که این تابلوها توسط تابلوسازان ساخته و در شهر نصب شدند، انگار شهر جان تازه‌ای به خود گرفت. وسایل تابلو سازی چندین سال از کشورهای خارجی وارد ایران می‌شد تا اینکه تابلوسازان ایرانی خودشان اقدام به تولید لوازم مربوط به تابلو سازی نئون نمودند.

 

پس‌ازآن به دلیل شیشه‌ای بودن این تابلوها، تابلو سازی به روش نئون پلاستیک صورت گرفت که یک قاب فلزی با یک ورق پلاستیک بود که با لامپ نئونی در داخل تابلو نورانی و مشخص می‌شد. هنگامی‌که نور از پشت پلاستیک می‌تابید، نوشته‌ی روی تابلو خواناتر دیده می‌شد.

 

کم‌کم پای حروف پلکسی به بازار باز شد که هنوز هم دستگاه‌های آن از خارج وارد می‌شود و با خم حروف لاتین سازگاری دارد که البته با هنر دست تابلوسازان ایرانی این خم‌ها برای حروف فارسی نیز شکل گرفت.

این حروف هم‌اکنون با جنس‌های مقاوم‌تری در تابلو سازی، بر روی تابلوهای تبلیغاتی قرار می‌گیرند. در این نوع تابلو سازی، از تکنولوژی SMD که مربوط به نصب قطعات الکترونیکی در تابلوها است، استفاده می‌شود و ضمنا لامپ‌های نئون نیز تبدیل به لامپ‌های مقاوم‌تری مانند ال ای دی شده است.

انواع تابلو تبلیغاتی

در این قسمت از مطالب به‌اختصار درباره برخی از انواع پرطرفدار تابلوسازی توضیحاتی می‌دهیم که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.

 

تابلو حروف برجسته

 

تابلو حروف برجسته

تابلو حروف برجسته

 

امروزه حروف برجسته رکن اصلی و جدایی‌ناپذیر تابلوها شده است، حروفی که با متریال گوناگون ساخته می‌شود تا متفاوت‌تر، محکم‌تر، چشم‌نوازتر به نظر برسد و قدرت جذب مشتری را بالا ببرد. تابلوسازی با حروف برجسته انواع گوناگونی دارد: تابلوسازی با حروف چلنیوم پانچی، تابلوسازی با حروف طلق دوبل، تابلوسازی با حروف الماسی، تابلوسازی با حروف لترمکس، تابلوسازی با حروف وکیومی، تابلوسازی با حروف استیل معمولی، تابلوسازی با حروف استیل رینگی، تابلوسازی با حروف لاس‌وگاسی، تابلوسازی با حروف پلاستیکی، تابلوسازی با حروف لاکچری (تصویر بالا) و تابلوسازی با حروف دوال.

 

به‌روزترین تابلوها

  • حروف برجسته لاکچری که حالت لایت باکس دارد.
  • حروف برجسته سه‌بعدی که سه‌بعدی سازی این حروف به روش حرارت دادن پلکسی با المنت انجام می‌شود.
حروف برجسته تابلو سازی بهزاد

حروف برجسته تابلو سازی بهزاد

 

سفارش تابلو

تیم طراحی و تولید تابلو سازی بهزاد آماده پاسخگویی به شما است. برای اطلاع از جدید ترین محصولات و سفارش تابلو هم اکنون با ما تماس بگیرید!

سفارشات جهت نصب در مراکز استانها سراسر ایران و کشورهای عراق، امارات، عمان، کویت و افغانستان پذیرفته می شود.

تابلو سازی فلکسی فیس

تابلوسازی در این طرح از سال ۱۳۷۵ وارد بازار ایران شد. این تابلو تشکیل شده از قاب پروفیلی، یک لایه پلاستیک و یک مهتابی با نورپردازی بسیار زیاد به‌طوری‌که تابلو نظر بینندگان را به خود جلب می‌کند.

تابلو فلکسی
تابلو فلکسی

تابلو سازی لایت باکس

تابلوسازی به روش لایت باکس، از یک جعبه آلومینیومی یا چوبی و یا پلاستیکی تشکیل شده است که عکس تبلیغ داخل قاب قرار گرفته و از داخل تابلو، نورپردازی با مهتابی یا LED صورت می‌گیرد. در انواع کریستالی، قاب آلومینیومی و لایت باکس پلکسی گلاس ساخته شده است. این تابلو معمولاً در داخل ساختمان‌ها استفاده می‌شود؛ مانند تابلو تبلیغاتی‌های داخل مترو.

تابلو لایت باکس
تابلو لایت باکس

تابلو روان یا دیجیتالی LED

تابلوهای روان یکی از پرطرفدارترین تابلوهاست. خصوصیاتی مانند کم‌مصرف ولی پرنور در تابلوسازی کمتر دیده می‌شود.

کاربرد تابلوهای روان بیشتر در پمپ‌بنزین‌ها، سالن‌های ورزشی، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، فرودگاه‌ها، درمانگاه‌ها و در فضای داخلی نمایشگاه‌ها می‌باشد.

تابلو روان
تابلو روان

تابلو ثابت یا دیجیتالی LED

در تابلوسازی این مدل، از لامپ‌های LED کوچکی استفاده می‌کنند که تنوع رنگی بسیار زیادی دارد. در این تابلوها همه نوع طرح دلخواه سفارش‌دهنده قابل‌اجرا است. می‌توان از LED های RGB و دو تا هشت مدل رقص نور استفاده کرد

تابلو ال ای دی ثابت
تابلو ال ای دی ثابت

نمونه کارهای تابلو سازی بهزاد را ببینید...

تابلو سازی بهزاد سازنده بیش از ۸۰۰ نوع تابلو در انواع مختلف آن نمونه کارهای ما را ببینید…

با تابلو سازی بهزاد بیشتر آشنا شوید...

تابلو بهزاد با بیش از ۴۰ سال تجربه در تابلو سازی اکنون پیشنهادهای غیر قابل عبوری برای کسب و کار شما دارد.

سفارش تابلو

تیم طراحی و تولید تابلو سازی بهزاد آماده پاسخگویی به شما است. برای اطلاع از جدید ترین محصولات و سفارش تابلو هم اکنون با ما تماس بگیرید!

سفارشات جهت نصب در مراکز استانها سراسر ایران و کشورهای عراق، امارات، عمان، کویت و افغانستان پذیرفته می شود.