ساخت تابلو تبلیغاتی بزرگ ، بیلبورد ، استرابورد و سازه های تبلیغاتی

ساخت تابلو تبلیغاتی بزرگ ، بیلبورد ، استرابورد و سازه های تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی یکی از سازه های تبلیغاتی که می تواند به طور موثر و قدرتمند، آگهی و تبلیغات شما را در حیطه کسب و کارتان به نمایش عموم بگذارد، بیلبورد (Billboard) است؛ که این نوع از سازه ها بیشتر در محل هایی که رفت و آمد و امکان دیده شدن، بیشتر است،  نصب خواهد شد برای مثال محل نصب آنها بیشتر در بزرگراه ها،  تقاطع ها، خیابان ها و میدان ها ست. ویژگی این نوع از سازه های تبلیغاتی، این است که با تاثیر گرفتن از خلاقیت، نگاه بیننده را به سمت خود جذب می کنند و گاهی جذابیت بالای آنها سبب درگیر شدن ذهن بیننده تا چندین دقایق بعد از دیدن آگهی می شود. بیلبورد تبلیغاتی به نوعی یک رسانه ی اثر بخش است و تابلو سازی بهزاد به دلیل تجارب و سابقه ی طولانی خود در ساخت این نوع از سازه های تبلیغاتی در تابلو سازی بهزاد می تواند در دیده شدن تبلیغ تان کمک کننده باشد.

 

بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد چیست؟

به تابلو های بزرگی که، برای نصب آگهی، بر پایه های بلندی قرار دارند بیلبورد می گویند. که معمولا در مکان هایی همچون اتوبان، خیابان و میدان نصب خواهند شد.  اجزای بیلبورد شامل فونداسیون، پایه ،صفحه نمایش آگهی، رویه تابلو، سیستم نورپردازی،  راهروها،  نردبان ها، کلیپس و آگهی است. انواع بیلبورد بر اساس محل نصب :

 • بیلبورد به صورت مستطیلی در بزرگراه ها
 • بیلبورد به صورت عمودی در پیاده رو ها
 • بیلبوردها در آسانسور و راهروها
 • بنابورد

بیلبورد بر اساس محل نصب و میزان قابل فهم بودن آگهی در کمترین زمان ممکن می تواند موثر است. برخی از مشتریان ما از این سازه ها به عنوان تابلو شرکت هم استفاده می کنند.

 

انواع بیلبورد تبلیغاتی

انواع بیلبورد تبلیغاتی

 

انواع بیلبورد تبلیغاتی

براساس محل نصب بیلبورد تبلیغاتی:

بیلبوردها در بزرگراه ها :این نوع بیلبوردها به صورت مستطیلی و در ابعاد بزرگ نصب خواهند شد.

بیلبوردها در پیاده روها : به دلیل کمبود فضا به صورت عمودی و در ابعاد کوچک تر نصب می شوند.

بیلبوردها در راهروها : در آسانسور و راهرو ها و طبق ابعاد آن ها نصب می شود.

بنابوردها : محل نصب آنها بر روی ساختمان های بلند است که از دور دید خوبی برای دیدن تبلیغ وجود دارد.

 

انواع بیلبورد تبلیغاتی

 • بیلبوردهای نقاشی شده
 • بیلبورد های دیجیتال
 • بیلبوردهای موبایلی
 • بیلبوردهای چند منظوره
 • بیلبوردهای پلی

 

طراحی بیلبورد تبلیغاتی و کات استند

نکاتی که طراحی بیلبورد را حرفه ای میکند مثل توجه به زاویه دید و استفاده از رنگ متناسب بیلبورد تبلیغاتی و کات استند در صورتی که از طراحی خوبی شکل گرفته باشد میتواند بهترین تبلیغ برای کسب و کارتان باشد رعایت رنگ بندی و زاویه دید مناسب میتواند به طراحی یک بیلبورد کمک شایانی کند که به دنبال آن سبب بهتر دیده شدن و جذب بیننده خواهد شد. کات استند گاهی می تواند به عنوان تابلو مغازه هم استفاده شود.

 

کات استند

کات استند

 

توصیه هایی برای طراحی بیلبورد و کات استند:

 • متن تبلیغ تان را کوتاه درنظر بگیرید.
 • از فونت های خوانا برای متن تبلیغ تان استفاده کنید.
 • هرچه بیلبورد تان ساده تر بهتر!
 • قرار دادن عکس های بی کیفیت.
 • وجود یک لوگوی ناخوانا
 • گنگ بودن متن و عکس های استفاده شده

شما به عنوان یک آگهی دهنده ، زمان بسیار کوتاهی برای جذب یک مخاطب جدید دارید به دلیل همین موضوع بایستی تا پیام آگهی تان را در کوتاه ترین جمله ممکن انتقال دهید. در واقع افراد تنها کمتر از ۵ ثانیه صرف مشاهده پیام بیلبورد تبلیغاتی شما میکنند و اگر بنر شما طراحی مناسبی برای جذب آنها نداشته باشد، به راحتی از آن میگذرند! پس برای آنکه پیام شما دیده شود متن پیامتان را کوتاه تر و آن را قابل فهم تر کنید. طرح بیلبورد خود را ساده نگه داشته و تصاویر را منظم در بنر قرار دهید طراحی های شلوغ  و استفاده از تصاویرنامفهوم برای مخاطبان غیر قابل درک هستند. با قرار دادن عکس های بی کیفیت اعتماد مخاطب نسبت به شما از بین خواهد رفت و از دیدن بیلبورد تبلیغاتی شما منصرف خواهد شد  گنگ بودن متن پیام سبب می شود که مخاطب منظورتان را از آن پیام متوجه نشود پس همواره متن پیام تان باید روان و قابل فهم باشد.

 

رنگ در بیلبورد تبلیغاتی

هر برند یک هویت دارد که آن را منحصر به فرد کرده است .برای مثال برند همراه اول دارای رنگ آبی است که در ذهن هر مخاطب تداعی می شود. بنابراین علاوه بر اینکه برند در تبلیغات مهم است رنگ سازمان شما نیز تاثیر بسزایی بر هویت و شناخته شدن شما دارد در این قسمت درباره روانشناسی رنگ ها و تاثیری که بر مخاطب می گذارند صحبت خواهیم کرد.

سفید: رنگ سفید نشان دهنده سادگی و پاکی است که برای طراحی بیلبورد سازمان ها و صنایع مرتبط به مراقبت های بهداشتی، دارویی ،فناوری اطلاعات و تکنولوژی استفاده می شود.

 

تابلو تبلیغاتی بزرگ

تابلو تبلیغاتی بزرگ

 

سیاه: رنگ سیاه دارای پیامی همراه با قدرت و اعتماد است و با رنگ های سفید و زرد هارمونی زیبایی دارد و  برای شرکتهای قدرتمند ، فناور مناسب است که برای تبلیغ در حیطه روزنامه و مجله و ورزش کارآمد است.

 

آبی: حس آرامش و قدرت و اعتماد در این رنگ مناسب برای تبلیغات شرکت های مرتبط به تکنولوژی ، بانک ها، شبکه های اجتماعی ، رسانه ها و دیگر سازمان هایی که به دنبال اعتماد سازی هستند.مانند تبلیغات سامسونگ، بانک صادرات،فیسبوک.

 

سبز: سبز رنگ طبیعت و نشانه صلح است و برای صنایع غذایی مناسب است زیرا حس تازه بودن را به مخاطب  القا می کند.

 

قهوه ای: قهوه ای رنگ کلاسیک و لوکسی است و با استفاده از آن تاریخ و سابقه شما در آن صنعت یادآور خواهد شد مثل صنایعی همچون مد،خرده فروشی و به طور کلی شرکت هایی که خدمات لوکس و لاکچری ارائه می دهند.

 

صورتی: این رنگ نظر جنس دختر را به میزان زیادی جلب خواهد کرد و حس مراقبت را در مخاطب ایجاد خواهد کرد مثل بیلبورد تبلیغاتی شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی.

 

بنفش: این رنگ جسورانه است و برای برندهایی که روحیه پیشرو دارند مناسب است که برای شرکت های تولید کننده محصولات کودکان، بیمه و شرکت های مسئولیت پذیر مناسب است.

 

قرمز: نشانه شور و هیجان و عشق است.و در صنایع غذایی،سرگرمی تاثیر بسزایی دارد.

 

نارنجی: این رنگ نشان دهنده جوانی است و حس خلاق بودن به تبلیغ تان خواهد داد و مخاطب را به دوستی دعوت می کند به خصوص اگر مخاطب جوان باشد مانند شرکت هایی همچون سن ایچ، فانتا

 

رنگ زرد: رنگ زرد رنگ قدرتمندی است رنگ زرد را به میزان زیاد در طراحی استفاده نکنید زیرا باعث تحریک چشم بیننده خواهد شد برای حفظ تعادل آن را با آبی و یا سیاه ترکیب کنید که در طراحی سازمان هایی همچون پست به کار گرفته است.

 

طراحی و ساخت سازه بیلبورد تبلیغاتی

ابتدا باید برای ساخت یک  سازه بیلبورد تبلیغاتی دنبال یک محل مناسب باشید.

امروزه در ایران و بیشتر نقاط جهان، خیابانها و مراکز پر رفت و آمد شهرها از بیلبوردهای تبلیغاتی رنگارنگ و متفاوتی پوشیده شده است، در واقع، وجود تبلیغات و بیلبوردهای تبلیغاتی لازمه زندگی شهری است اما استفاده زیاد آن را سطح شهر سبب به وجودآمدن آلودگی های بصری خواهد شد درنتیجه برای ساخت سازه بیلبورد یکسری قانون و قواعد وجود دارد و باید حتما قبل از ساخت بیلبورد مجوز آن گرفته شود.

 

سازه بیلبورد تبلیغاتی و تابلو های بزرگ

سازه بیلبورد تبلیغاتی و تابلو های بزرگ

 

در بسیاری از موارد و مخصوصا در سال های گذشته ساخت سازه تبلیغاتی به صورت تجربی صورت می گرفت و کیفیت اجرایی کمی داشته اند اما نکاتی را باید در قسمت طراحی و نقشه کشی رعایت کرد که در این قسمت به این موارد خواهیم پرداخت:

جنس تابلو ها معمولا از فولاد یا چوب است که در کشور ما بیشتر از جنس فولاد برای بیلبورد های تبلیغاتی استفاده می شود. چرا که جنس فولادی آن طول عمری نسبت به جنس چوبی آن داراست.انواع بیلبورد از نظر نوع پایه مورد استفاده دو نوع خرپایی و منوپل است. جنس تابلو نیز از نوع فلز گالوانیزه است.

مهندس مدلسازی بیلبورد را توسط نرم افزار SAP صورت می گیرد. که با درنظر گرفتن میزان بار بر روی سازه و تاثیر باد پایدارترین وضعیت بیلبورد را طراحی می کند.

درحالتی که می خواهیم تابلو را به فونداسیون وصل کنیم هم می توانیم تابلو را به بیس پلیت هم می توانیم به تراز تحتانی فونداسیون متصل کنیم.

 

در طراحی بیلبورد تبلیغاتی باید بارهای وارد بر تابلو در نظر گرفته شود:

عمده بارهای وارد بر بیلبوردها ، بار مرده و بار باد است. بار باد بر اساس میزان فشار باد در شهر مورد نظر به دست خواهد آمد.به دلیل کم بودن وزن سازه لازم به استفاده از طرح لرزه ای آن نمی باشد.مدلسازی سازه های تبلیغاتی مثل بیلبورد بسیار ساده است.

ساخت اسکلت بیلبورد

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در بیلبورد های تبلیغاتی رعایت نکات مهندسی محاسبات سازه می باشد و می بایست با استفاده از نیروهای متخصص در این زمینه از مستحکم بودن سازه بیلبورد تبلیغاتی تان اطمینان حاصل کنید و تمامی عوامل موثر بر سازه از جمله بارهای وارده بر سازه ،خرپاها و همچنین نحوه ی اتصالات اسکلت بیلبورد و تاثیر باد بر سازه و کاربرد تابلو یا بیلبورد در فضا را مدنظر داشت. این سازه هالازم است با در نظر گرفتن مبحث ششم مقررات ملی ساختمان طراحی و محاسبه شوند.

 

ساخت اسکلت بیلبورد

ساخت اسکلت بیلبورد

 

نکات مهندسی محاسبه و طراحی فونداسیون بیلبورد

برای اجرای فونداسیون در پی لازم است ابتدا محوطه ای برای گود برداری در نظر گرفته شود و به اصطلاح پی کند تا بتوان فونداسیون بیلبورد را در آن اجرا کرد که این کار بر اساس نقشه ی تهیه شده و ابعاد و اندازه های آن صورت می پذیرد که به ترتیب از گود برداری شروع شده و سپس لاشه ی فونداسیون بیلبورد در پی بارگذاری شده و بتن مگر روی آن قرار میگیرد و سپس صفحه ستون ها نصب شده و بتن ریزی شروع می شود.

پایه تابلو به بیس پلیت ها وصل میشوند و تا تراز انتهایی فونداسیون ادامه دارند.

 

طراحی، تولید و ساخت استرابورد

سازه جدید در حیطه تبلیغات محیطی می باشد که نوعی استند تبلیغاتی است به عبارتی جایگزینی برای سازه های بادبانی و پرتابل های قدیمی است و ایرادات آنها را برطرف کرده و در مقابل باد مقاوم تر است. که جهت اطلاع رسانی استفاده می شود.

 

ساخت بیلبورد تبلیغاتی

ساخت بیلبورد تبلیغاتی

ابعاد استرابورد :ابعاد اسمی این سازه ها ۳ متر × ۴ متر است که چاپ کننده آگهی باید اندازه بنر خود را برای این نوع سازه ها۲٫۸۰  در ۳٫۸۰ وارد کند .بلندی این سازه ها از زمین حدود ۶ متر است. محل نصب استرابورد ها بیشتر در سطح شهر است،که شامل:چهارراه های اصلی، میادین شهر، بزرگراهها، خیابانها و… می باشد. اگر می خواهید بیلبورد تبلیغاتی شما در معرض دید باشد می توانید طراحی استرابورد را به تابلو سازی بهزاد بسپارید.

 

ساخت بیلبورد تبلیغاتی سه بعدی گردان

محل نصب بیلبورد های چند وجهی بیشتر در تقاطع خیابان ها و بزرگراهها است و در این نواحی تاثیر تبلیغاتی بیشتر است این نوع از بیلبورد ها معمولا دو وجهی یا سه وجهی هستند خصوصیت دیگر بیلبورد های چند وجهی وجود یک پایه دوار و یک چرخ نقاله در آنهاست . و تبلیغات بیشتر طرح سه بعدی و  عظمت آنها باعث جلب توجه مخاطب خواهد شد و امکان قرار دادن آگهی های بیشتری نیز بر روی آن وجود دارد.

 

طراحی و ساخت سازه های تبلیغاتی جدید و سفارشی

تابلو سازی بهزاد با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و مدرن می تواند سازه ها و بیلبورد تبلیغاتی شما را بر اساس نیاز شما و فضای کافی طراحی و تحویل نماید.

ساخت بزرگترین تابلو ایران در تابلو سازی بهزاد

ساخت بزرگترین تابلو ایران در تابلو سازی بهزاد

ساخت بزرگترین تابلو ایران در تابلو سازی بهزاد

بزرگترین بیلبورد تبلیغاتی در ایران با ۵۰ متر طول که دارای سازه ای کامپوزیتی و استراکچر دار است توسط تابلو سازی بهزاد و در شهر آفتاب بر سر در مجتمع خلیج فارس نصب شده است که بزرگترین مال ایران به حساب می آید.

 

ساخت بزرگترین تابلو سازه ای جنوب کشور توسط تابلو سازی بهزاد

تابلو سازی بهزاد با سابقه ای درخشان در زمینه ی ساخت تابلو و بیلبورد تبلیغاتی در جنوب کشور مشغول به فعالیت است و با بکارگیری نیروهای متخصص ایرانی توانسته است در بین رقبا در زمینه ی ساخت بیلبورد تبلیغاتی مطرح شود.طراحی و ساخت تابلوهای بزرگ تبلیغاتی نیازمند تلاش و دانش به روز در زمینه سازه و همچنین علم تبلیغات است.تابلوسازی شامل ساخت تابلوهای چلنیوم،کامپوزیت،استیل و غیره می باشد.شکل سازه از دیگر نکات مهم در طراحی بیلبورد تبلیغاتی است زیرا تابلو دائما در معرض دید است.

 

قیمت تابلو چلنیوم

تابلوسازی بهزاد با رعایت استانداردها و توجه به طرح گرافیکی و رنگ و نورپردازی مناسب توانسته است در بین رقبا بی رقیب باشد و با سرویس دهی دوره ای رضایت مشتریان را جلب کرده است.